Lalkowa moda, repaint i szaleństwo kolekcjonowania

Klej na włosach lalek barbie i monster high - jak się go pozbyć?

Jak wspominałam niedawno przybyło do mnie sporo nowych okazów lalek. Niestety większość z nich miała paskudnie marzący się klej na włosach bądź strasznie skudlone włosy. W tym poście opiszę jednak tylko sposób na klej.
Próbowałam pozbyć się go za pomocą gotującej wody... niestety kleju tylko więcej wyciekło na włosy:


Na szczęście jest jeden sposób w 100% sprawdzony, dający natychmiastowe rezultaty po pierwszej kuracji.

Jedynie w co musicie się wyposażyć to:
  1. puder dla niemowlaków 
  2. szampon.
  3. letnia woda
Na całe włosy lalki sypiemy zasypkę dla niemowlaków i wcieramy starannie w oklejone kosmki włosów. Wyczesujemy i ponownie zasypujemy pudrem. Kiedy jesteśmy pewni, że całość włosów została porządnie pokryta, czekamy chwilę aż puder wchłonie oleistą substancję. Następnie myjemy włosy w szamponie (ja użyłam dziecięcego beż żadnych dodatków odżywek) i osuszamy ręcznikiem czekając aż wyschną same.W moim przypadku kuracja zadziałała przy pierwszym podejściu.


Mam nadzieję, że w waszym przypadku będzie podobnie. Jeśli nie, kurację należy powtarzać do skutku.
Powodzenia :)

2 komentarze:

  1. Muszę wypróbować tą metodę z talkiem, bo niektóre lalki pomimo iż na początku miały włosy w porządku, to z czasem (tak mniej więcej po roku) zaczęły się robić oleiste, tłuste i okropne, bo ten klej się zaczął przemieszczać z wnętrza główki na zewnątrz...

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety znam to z własnego doświadczenia i na niektórych lalkach operację musiałam powtarzać kilkakrotnie. Najgorsze pod tym względem są chyba lalki Monster High.

    OdpowiedzUsuń